Zawsze na bieżąco ...

GALA XXV-lecia PRACODAWCÓW POMORZA

We wrześniu 2016 mieliśmy zaszczyt uczestniczyć w gali Pracodawców Pomorza z okazji XXV-lecia istnienia organizacji. Możemy się szczycić faktem, że nasza historia zaczęła się jeszcze rok wcześniej. Więcej zdjęć na naszym profilu FB 

SPEED przystąpił do Polsko-Norweskiej Izby Gospodarczej 

Cieszymy się bardzo, że na Pomorzu powstała organizacja łącząca Polskę i Norwegię, dzielą nas przecież tylko wody Bałtyku. Dzięki działalności Izby mamy nadzieję na rozwinięcie naszych kontaktów z tym wyjątkowym skandynawskim krajem. Od wielu lat zajmujemy się obsługą firm i osób fizycznych dokonujących obrotu z Norwegią. Członkostwo w Izbie pozwoli nam poznać oczekiwania Norwegów  oraz wesprzeć naszych polskich partnerów w nawiązywaniu kontaktów handlowych z biznesem ze Skandynawii. 

TRANSPORT LOTNICZY I KOLEJOWY - DROBNICA 

Zapraszamy do składania zapytań w sprawie wyceny ładunków lotniczych i kolejowych z Azji - uruchomiliśmy połączenia do terminali (lotnicze,kolejowe) w Warszawie. 

SPEED dołączył do grona FIRM RODZINNYCH

Z wielką przyjemnością dołączyliśmy do grona ponad 300 przedsiębiorstw polskich stowarzyszonych w Fundacji FIRMY RODZINNE. Jesteśmy dumnymi użytkownikami `rodzinnego` symbolu przynależności - drzewka. 

 

TOWARY NIEBEZPIECZNE Z CHIN - 15.08.2015

Zgodnie z informacją opublikowaną na stronie BIFA ( British International Freight Association ) chiński rząd zaostrzył przepisy i wprowadził nowe regulacje związane z obrotem towarami niebezpiecznymi. 

Wszystkie ładunki importowe/eksportowe muszą posiadać etykiety w językach: chińskim i angielskim z informacjami: nazwa towaru, kod UN, skład, znaki ostrzegawcze,kontakt w razie niebezpieczeństwa. Przed wysyłką/dostawą towarów niebezpiecznych sugerowany jest kontakt z partnerami chińskimi w celu doprecyzowania wszystkich kwestii zw. z bezpieczeństwem organizacji przewozu. 

 

AGENCJA CELNA SPEED oficjalnym EKSPERTEM forum BIG CHINA 

Wieloletnia współpraca SPEED ( aktywnie doradzamy od 2008 roku ) z forum BIG CHINA zaowocowała podpisaniem dwustronnego porozumienia. Od lipca 2015 mamy zaszczyt i przyjemność być oficjalnym ekspertem forum BIG CHINA. Zachęcamy do odwiedzin i dyskusji na forum .

 

PROCEDURA UPROSZCZONA 

Z wielką radością wprowadzamy do katalogu naszych usług możliwość realizacji ODPRAW UPROSZCZONYCH w imporcie .

Już teraz również z nami możliwe są odprawy z odroczoną płatnością VAT . Po szczegóły zapraszamy do kontaktu z naszym oddziałem w Gdyni .  

 

KONFERENCJA " UŁATWIENIA DLA BIZNESU 2014+ " 

15.12.2014 r. w gmachu Ministerstwa Finansów Służba Celna była gospodarzem konferencji dla przedsiębiorców. Konferencję otworzył Szef Służby Celnej Jacek Kapica Podsekretarz Stanu w MF, prowadzenie objął Dyrektor DC MF Tomasz Michalak. Podczas całodziennego spotkania został przedstawiony program ułatwień dla biznesu w kwestiach celnych i podatkowych. Osobiście bardzo byliśmy zainteresowani programem PORTY24 , którego Służba Celna jest koordynatorem. Konferencja była doskonałym miejscem do wymiany poglądów i praktyk, a także dała możliwość uzyskania bezpośrednich informacji od ekspertów biorących aktywny udział w tworzeniu prawa. Poziom merytoryczny konferencji oceniamy na bardzo wysoki. 

 

WARSZTATY EKSPERCKIE W SIEDZIBIE PRACODAWCÓW POMORZA 2014 

Dzięki gościnności pomorskiej organizacji Pracodawców Pomorza w dniu  10.10.2014 Pani Izabela Pierowicz prowadziła warsztaty dla wszystkich zainteresowanych członków PP zatytułowane " (nie)BEZPIECZNY IMPORT Z CHIN " . Warszaty skierowane były przede wszystkim do przedsiębiorców, którzy mają w planach rozoczęcie swojej przygody z importem, ale w obawie przed wkroczeniem na nieznaną ścieżkę - oddalają decyzję o podjęciu wymiany towarowej z Azją . 

Zaangażowanie oraz pytania ze strony uczestników potwierdziły, iż jest to temat wzbudzający dużo emocji i utwierdziły nas w przekonaniu , że warto przy każdej okazji `edukować ` przedsiębiorców w tej materii. Na co dzień służymy naszą wiedzą udzielając porad na jednym z największych polskich portali związanych z handlem z Azją. 

 

TRANS POLAND 2014

Tegoroczna edycja międzynarodowych targów transportu i logistyki przyniosła nam wiele pozytywnych doświadczeń. Ciekawe panele eksperckie, wielu nowych wystawców , udział służb i instytucji publicznych zapewnił wysoki poziom merytoryczny imprezy. Dużym atutem są konferencje prowadzone przez przedstawicieli Ministerstwa Finansów, Izb Gospodarczych i in. , które dają szansę do uzyskania informacji/ wymiany poglądów w bezpośrednich rozmowach , również kuluarowych. 

Wierzymy, że nawiązane relacje zaowocują długotrwałą współpracą ! 

 

CHINA EXPO POLAND 2014 

Z wielkim zainteresowaniem odwiedziliśmy targi CHINA EXPO POLAND . Mieliśmy okazję wysłuchać wielu ciekawych prelekcji , poznać eksporterów z Chin oraz nawiązać liczne kontakty biznesowe. Ciekawa formuła targów oraz perfekcyjna organizacja sprawiły, iż nie możemy się doczekać kolejnej edycji. 

 

Innowacyjne rozwiązania dla przewozów kontenerowych - 26 czerwca 2014 

Uczestniczyliśmy w warsztatach transportowych pod patronatem projektu Transbaltic Extension . Wróciliśmy napełnieni wiedzą nt możliwości, perspektyw oraz bieżącej sytuacji na rynku polskim oraz unijnym . Spotkanie zaowocowało również nowymi biznesowymi kontaktami, które mamy nadzieję rozwijać poprzez dalszą współpracę . 

Biuro Usług Spedycyjnych SPEED

Nasza agencja celna realizuje pomoc z zakresu formalności związanych z importem, odprawami celnymi, dokonywania inspekcji. Jeżeli organizujesz import z Chin, transport z USA, koniecznie zapoznaj się z naszą pełną ofertą.