Zawsze na bieżąco ...

ZABEZPIECZENIE TRANZYTOWE 2018  - ZAPRASZAMY DO WSPÓŁPRACY SPEDYCJE,AGENCJE CELNE 

W dniu 22.05.2018 roku Agencja celna i spedycja Biuro Usług Spedycyjnych SPEED Sp. z o.o. uzyskała pozwolenie Dyrektora Izby Administracji Skarbowej w Gdańsku na stosowanie zabezpieczenia generalnego dla przewozu towarów w ramach unijnej/wspólnej procedury tranzytu. Proces uzyskania zabezpieczenia regulują nowe przepisy prawne, w myśl których niezwykle trudne są warunki umożliwiające spełnienie przesłanek umożliwiających uzyskanie pozwolenia. 

W związku z tym w szczególności zapraszamy do współpracy frmy z branży spedycyjno-transportowej do nawiązania stałej współpracy w zakresie obsługi zgłoszeń tranzytowych. Dzięki współpracy z nami - problem z zabezpieczeniem trazytowym od 2019 roku możecie uznać za nieistniejący ! Zachęcamy do kontaktu telefonicznego pod nr 607 156540 lub mailowego : Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.  .

 

UTRZYMANY STATUS UPOWAŻNIONEGO PRZEDSIĘBORCY AEO wg nowych przepisów obowiązujących w 2018 roku . 

Z wielką przyjemnością informujemy, iż w dniu 15 kwietnia 2018 roku Agencja celna i spedycja Biuro Usług Spedycyjnych SPEED SP. z o.o. otrzymała pozwolenie AEO wydane przez Dyrektora Izby Administracji Skarbowej w Gdańsku na podstawie nowych przepisów. Utrzymanie statusu AEO wg nowych zasad potwierdza, że naszą codzienną pracę cechuje rzetelność , prawidłowość działania w każdej sferze życia naszej firmy : merytorycznej , finansowo- kadrowej , informatycznej. Cieszymy się tym bardziej, że jesteśmy w gronie niewielu przedsiębiorców, którzy utrzymają status AEO w myśl nowej wykładni prawnej. 

 

Zmiana osobowości prawnej Agencji celnej i spedycji 

Z dniem 1 grudnia 2017 roku Biuro Usług Spedycyjnych SPEED Helena Morawczyńska zostało przekształcone w Biuro Usług Spedycyjnych SPEED Sp.z o.o. 

 

Udział Agencji celnej i spedycji Biuro Usług Spedycyjnych SPEED Sp. z o.o. w GALI XXV-lecia PRACODAWCÓW POMORZA

We wrześniu 2016 mieliśmy zaszczyt uczestniczyć w gali Pracodawców Pomorza z okazji XXV-lecia istnienia organizacji. Możemy się szczycić faktem, że nasza historia zaczęła się jeszcze rok wcześniej. Więcej zdjęć na naszym profilu FB 

 

TRANSPORT MORSKI, LOTNICZY I KOLEJOWY - DROBNICA / KONTENER

Zapraszamy do składania zapytań w sprawie wyceny ładunków morskich i lotniczych z całego świata, a także kolejowych z Azji . Połączenie kolejowe staje się coraz bardziej atrakcyjną metodą przewozu,w szczególności pod względem ich ceny w relacji do czasu podróży czyli dostępności ładunku u finalnego odbiorcy. Podróż terminal-terminal trwa tylko 14 dni, relacja door-door możliwa nawet w 21-22 dni . 

 

Agencja celna i spedycja Biuro Usług Spedycyjnych SPEED Sp. z o.o. dołączyła do grona FIRM RODZINNYCH

Z wielką przyjemnością dołączyliśmy do grona ponad 300 przedsiębiorstw polskich stowarzyszonych w Fundacji FIRMY RODZINNE. Jesteśmy dumnymi użytkownikami `rodzinnego` symbolu przynależności - drzewka. 

 

TOWARY NIEBEZPIECZNE Z CHIN - 15.08.2015

Zgodnie z informacją opublikowaną na stronie BIFA ( British International Freight Association ) chiński rząd zaostrzył przepisy i wprowadził nowe regulacje związane z obrotem towarami niebezpiecznymi. 

Wszystkie ładunki importowe/eksportowe muszą posiadać etykiety w językach: chińskim i angielskim z informacjami: nazwa towaru, kod UN, skład, znaki ostrzegawcze,kontakt w razie niebezpieczeństwa. Przed wysyłką/dostawą towarów niebezpiecznych sugerowany jest kontakt z partnerami chińskimi w celu doprecyzowania wszystkich kwestii zw. z bezpieczeństwem organizacji przewozu. 

 

Agencja celna i spedycja Biuro Usług Spedycyjnych SPEED Sp. z o.o.  oficjalnym EKSPERTEM forum BIG CHINA 

Wieloletnia współpraca Agencji celnej i spedycji Biuro Usług Spedycyjnych SPEED Sp. z o.o.  ( aktywnie doradzamy od 2008 roku ) z forum BIG CHINA zaowocowała podpisaniem dwustronnego porozumienia. Od lipca 2015 mamy zaszczyt i przyjemność być oficjalnym ekspertem forum BIG CHINA. Zachęcamy do odwiedzin i dyskusji na forum .

 

KONFERENCJA " UŁATWIENIA DLA BIZNESU 2014+ " 

15.12.2014 r. w gmachu Ministerstwa Finansów Służba Celna była gospodarzem konferencji dla przedsiębiorców. Konferencję otworzył Szef Służby Celnej Jacek Kapica Podsekretarz Stanu w MF, prowadzenie objął Dyrektor DC MF Tomasz Michalak. Podczas całodziennego spotkania został przedstawiony program ułatwień dla biznesu w kwestiach celnych i podatkowych. Osobiście bardzo byliśmy zainteresowani programem PORTY24 , którego Służba Celna jest koordynatorem. Konferencja była doskonałym miejscem do wymiany poglądów i praktyk, a także dała możliwość uzyskania bezpośrednich informacji od ekspertów biorących aktywny udział w tworzeniu prawa. Poziom merytoryczny konferencji oceniamy na bardzo wysoki. 

 

WARSZTATY EKSPERCKIE W SIEDZIBIE PRACODAWCÓW POMORZA 2014 

Dzięki gościnności pomorskiej organizacji Pracodawców Pomorza w dniu  10.10.2014 Pani Izabela Pierowicz prowadziła warsztaty dla wszystkich zainteresowanych członków PP zatytułowane " (nie)BEZPIECZNY IMPORT Z CHIN " . Warszaty skierowane były przede wszystkim do przedsiębiorców, którzy mają w planach rozoczęcie swojej przygody z importem, ale w obawie przed wkroczeniem na nieznaną ścieżkę - oddalają decyzję o podjęciu wymiany towarowej z Azją . 

Zaangażowanie oraz pytania ze strony uczestników potwierdziły, iż jest to temat wzbudzający dużo emocji i utwierdziły nas w przekonaniu , że warto przy każdej okazji `edukować ` przedsiębiorców w tej materii. Na co dzień służymy naszą wiedzą udzielając porad na jednym z największych polskich portali związanych z handlem z Azją. 

 

TRANS POLAND 2014

Tegoroczna edycja międzynarodowych targów transportu i logistyki przyniosła nam wiele pozytywnych doświadczeń. Ciekawe panele eksperckie, wielu nowych wystawców , udział służb i instytucji publicznych zapewnił wysoki poziom merytoryczny imprezy. Dużym atutem są konferencje prowadzone przez przedstawicieli Ministerstwa Finansów, Izb Gospodarczych i in. , które dają szansę do uzyskania informacji/ wymiany poglądów w bezpośrednich rozmowach , również kuluarowych. 

Wierzymy, że nawiązane relacje zaowocują długotrwałą współpracą ! 

 

CHINA EXPO POLAND 2014 

Z wielkim zainteresowaniem odwiedziliśmy targi CHINA EXPO POLAND . Mieliśmy okazję wysłuchać wielu ciekawych prelekcji , poznać eksporterów z Chin oraz nawiązać liczne kontakty biznesowe. Ciekawa formuła targów oraz perfekcyjna organizacja sprawiły, iż nie możemy się doczekać kolejnej edycji. 

 

Innowacyjne rozwiązania dla przewozów kontenerowych - 26 czerwca 2014 

Uczestniczyliśmy w warsztatach transportowych pod patronatem projektu Transbaltic Extension . Wróciliśmy napełnieni wiedzą nt możliwości, perspektyw oraz bieżącej sytuacji na rynku polskim oraz unijnym . Spotkanie zaowocowało również nowymi biznesowymi kontaktami, które mamy nadzieję rozwijać poprzez dalszą współpracę . 

Agencja celna i spedycja Biuro Usług Spedycyjnych SPEED SP. z o.o. 

Nasza Agencja Celna i spedycja Biuro Usług Spedycyjnych SPEED Sp. z o.o. realizuje pomoc z zakresu formalności związanych z importem, odprawami celnymi, dokonywania inspekcji granicznych . Jeżeli organizujesz import z Azji,USA i innych krajów koniecznie zapoznaj się z pełną ofertą Agencji celnej i spedycji SPEED Sp. z o.o. .